O nás

Vítejte na stránkách mé soukromé pediatrické ordinace v Poliklinice Spořilov na Praze 4!

Jmenuji se MUDr. Alexandra Vidnerová a provozuji soukromou ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost, kterou najdete v bočním vchodu Polikliniky Spořilov. Hlavní náplní mé práce je především léčba akutních onemocnění u dětí i dorostu, tedy od kojeneckého věku až do 19 let věku. Rovněž se zabývám prevencí vzniku těchto onemocnění a děti pravidelně zvu na preventivní prohlídky.

Ve své ordinaci plně podporuji touhu po poznání všeho zdravého, a pro podporu zvídavosti poskytuji odborné poradenství v oblasti dětského zdraví. Pomoc a radu najdete nejen při běžné návštěvě ordinace, ale také v době specializovaných poraden pro maminky kojenců, předškoláků i dětí školního věku. Kromě poradenství rovněž nabízím možnost nechat děti očkovat, a to nejen v rámci povinného očkování, ale vybrat si můžete i z dalších druhů vakcín.

Pro zlepšení péče o své malé i velké pacienty mám ve své pražské ordinaci hned několik přístrojů pro kvalitní služby. Každý dětský pacient se tu může napít naší kojenecké vody, máme také čističku vzduchu a filtr na vodu. Pro naprostou jistotu toho, že je Vaše dítě zdravé, mám i močový analyzátor, který slouží k rychlému rozboru moči.

Nemusíte mít strach, že by Vaše dítě dostávalo zbytečná antibiotika, protože mu přímo v ordinaci v Praze 4 můžeme změřit hladinu C-reaktivního proteinu při CRP testu. Již z malé kapky krve tak poznám, jestli je jeho dětský organismus napaden bakteriemi či viry a podle toho zahájit léčbu. Rovněž mám v ordinaci přístroj pro rychlé zjištění přítomnosti streptokoka v těle, díky kterému nemusíme čekat několik dní na mikrobiologický rozbor a ulevit tak dítěti daleko dříve.

Z dalších služeb, které ve své pražské pediatrické ordinaci nabízím, bych ráda zmínila například možnost nechat propíchnout holčičkám jejich ušní lalůčky klasickým způsobem, tedy za pomoci kanilky. Rovněž provádím i zdravotní prohlídky za účelem vystavení potvrzení o zdravotní způsobilosti k získání řidičského či zbrojního průkazu, způsobilosti pro návštěvu vybraného školního zařízení i další druhy na vyžádání rodičů.

Pokud Vás zaujala nabídka mých služeb, můžete se také podívat na záznam pořadu Sama doma na stránkách http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/210562220600126/, odvysílaného 14. 10. 2010, kde najdete rozhovor a chat se mnou a MUDr. Ašenbrenerovou nejen o naší knize Co dělat, když dítě… Knížku si navíc můžete poté koupit přímo v mé ordinaci v Praze 4, na internetových stránkách www.kniha.cz nebo jako elektronickou knihu.

Doufám, že budete s mými pediatrickými službami spokojeni a budete se s dětmi rádi vracet do mé ordinace.