Naše kompletní služby

Pro rodiče dětských pacientů i pro dorost nabízím kompletní pediatrické služby, které zahrnují nejen diagnózu a léčbu akutních onemocnění, ale také nejrůznější možnosti prevence. Vaše děti pravidelně očkuji proti běžným druhům onemocnění i v rámci nadstandardního očkování. Pro zkvalitnění léčby používám moderní přístroje k lepší diagnóze onemocnění jako je CRP test, analyzátor moči nebo test na streptokoka. Nabízím rovněž další administrativní úkony, vystavení průkazů a potvrzení nebo specializované poradny. Dále máte možnost nechat dětem propíchnout ouška klasickou metodou.

Praktický lékař pro děti a dorost (od novorozenců až do 19 let věku)

Obor pediatrie zahrnuje především léčbu akutních dětských onemocnění, která se dětským kolektivem šíří extrémní rychlostí. Pro usnadnění léčby přitom stačí spolupracovat s dětským lékařem a řídit se jeho pokyny.

Mnoho maminek dnes už ví, že se nesnažím dětem za každou cenu ordinovat antibiotika, aniž bych prověřila, jaká nemoc je vlastně trápí. Mou snahou je totiž pomoci dětem i jejich rodičům překonávat onemocnění nejrůznějšími způsoby tak, aby se antibiotikům případně mohli vyhnout úplně.

Navíc mám s rodiči i jejich dětmi velice hezký vztah založený na důvěře a komunikaci, takže je léčba prakticky hračkou. Moje pražská ordinace je navíc vybavena několika speciálními přístroji pro ještě lepší diagnostiku. Najít zde můžete přístroj pro CRP test i test na přítomnost streptokoka nebo močový analyzátor. Dále v ordinaci nechybí čistička vzduchu a filtr na vodu, přičemž se můžete napít nezávadné kojenecké vody.

Očkování a prevence

Každá maminka ví, jak jsou preventivní prohlídky pro její děti důležité. Už od malých miminek začínáme s pravidelnou kontrolou, aby si maminky mohly být jisté, že děti rostou, jak mají a prospívají.

V rámci preventivní prohlídky se zjistí anamnéza, tedy změny od poslední prohlídky. Dítě může být očkováno, prověřuje se, jaký má zrak a sluch a zapisuje se jeho výška a váha. U dětí kojeneckého věku se navíc zjišťuje, jak se vyvíjí jejich motorické schopnosti a přirozené reflexy. Před nástupem do školy či školky zase zjišťujeme, zda dítě rozeznává barvy či má základní hygienické návyky.

Právě očkování bývá nedílnou součástí preventivních prohlídek a prevence onemocnění vůbec. Děti i dorost u nás budou očkováni v rámci povinných a státem hrazených očkování, ale můžete je nechat očkovat rovněž vakcínou podle svého uvážení, která se řadí do kategorie nepovinných očkování.

Poradna pro novorozence, předškoláky i děti školního věku

Nevíte si rady s tím, že je Vaše dítě často nemocné? Myslíte si, že by ve svém věku mělo umět něco víc či máte pocit, že se vyvíjí až moc rychle? Pokud potřebujete jakoukoli radu, můžete se na mě obrátit v některé z poraden.

Maminkám novorozenců a kojenců nabízím speciální poradnu pro kojence, kde se dozví, jak o děti správně pečovat, co je pro ně zdravé a prospěšné a čeho by se naopak měly vyvarovat. Ukážu jim, jak děti podporovat v růstu a vývoji a poradím se vším, na co se mě maminky zeptají.

V poradně pro předškoláky zjistím, jestli děti znají barvy, mají naučené základní hygienické návyky a poradím, jak děti všechny tyto věci naučit i jak se vyvarovat častým onemocněním provázející příchod dítěte do dětského kolektivu.

U dětí školního věku zase bývají časté například poruchy pozornosti a můžou se vyvinout problémy se čtením, psaním, počty… V poradně se můžete zeptat na cokoli, co Vás s Vaším školákem trápí a já se pokusím Vám co nejlépe a efektivně pomoci.

CRP test a test na streptokoka

Oba tyto testy mají společnou jednu věc – slouží k rychlé diagnóze a pomáhají při léčbě. Proto je využívám ve své ordinaci v Praze 4 i já, abych s jistotou věděla, co malého i velkého pacienta trápí. Navíc jsou poměrně rychlé, takže výsledky mám už po pár minutách.

Test na hladinu C-reaktivního proteinu (CRP) zjišťuje z kapky krve, zda se v těle rozšířila bakteriální nebo virová infekce. Při napadení organismu bakteriemi je hladina tohoto proteinu výrazně vyšší a nasazení antibiotik je pro takovýto druh onemocnění vhodné. Pokud se ale hladina nijak nemění, jde o virovou infekci, u které antibiotika příliš nepomohou a podávají se spíše pro zmírnění doprovodných příznaků. Díky tomuto testu tedy nebude Vaše dítě nadměrně užívat antibiotik, pokud to situace dovolí.

Test na streptokoka se provádí speciální štětičkou, která se pak dá na rozbor do přístroje. Přístroj v několika málo minutách vyhodnotí, zda se ve výtěru nachází streptokok a já pak mohu zahájit léčbu pro odstranění tohoto streptokoka. Výhodou tohoto testu je, že nemusím čekat několik dní na rozbor z laboratoře, ale výsledek mám ihned po ruce. Pro podrobnější prozkoumání streptokoka pak můžeme výtěr odeslat do mikrobiologické ordinace, avšak dítě už může mít alespoň základní léčbu a může pocítit výraznou úlevu při ustupujících obtížích.

Doplňkové služby

Během své pracovní doby rovněž vykonávám veškerou administrativní práci spojenou s odborným vyšetřením či posudky, dále výkaznictví, administrativu ordinace, jednání na úřadech či povinné vzdělávání. Na požádání Vašemu dítěti vystavím potvrzení pro školu či školku nebo potvrzení o odborné způsobilosti (k řízení vozidla, k získání zbrojního pasu apod.) a další dokumenty podle Vašich požadavků.

Především malým holčičkám pak můžete v mé pražské ordinaci nechat propíchnout ouška pro nasazení náušniček. Ouška propichuji klasickou metodou pomocí malé kanilky, na kterou se navléknou náušničky a přímo při vpichu se prostrčí ušním lalůčkem i náušnička. Pro děvčátka můžete použít vlastní vydesinfikované náušničky, já však doporučuji alespoň pro tento začátek zakoupit brizury, což jsou náušničky se zapínáním vepředu. Zavádí se přímo při zákroku a lépe se s nimi později manipuluje.

Jednou z dalších specialit mé ordinace je také močový analyzátor, který slouží k rozboru moči. Nejlepší je k rozboru donést první ranní moč, protože je nejvíce koncentrovaná a tedy nejvíce objektivní z hlediska vyšetření. Díky vyšetření moči mohu sledovat průběh onemocnění a výsledek léčby, ale také se z ní dá zjistit diagnóza u nemocného dítěte. Právě kvůli zkvalitnění vyšetření a stanovení diagnózy využívám močový analyzátor poměrně často, abych rodičům i dětem zajistila kompletní vyšetření.